Mavişehir Veteriner Kliniği

Mavişehir Veteriner Klinik ailesi, profesyonel bakış açısı ile birbirleriyle uyumla çalışan, hayvanlara saygılı ve sevgi dolu veteriner hekimler ve personeli ile gelişen teknoloji, ekipman ve güncel tedavileri takip edip uygulayarak hayvan dostlarımıza en iyi şekilde hizmet vermektedir. Sevgiyi paylaşarak büyütelim :-) 

Sizlere ve hayvan dostlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için yeni yerimize taşındık.

yeni_klinik01

YENİ ADRESİMİZ: Yalı Mahallesi 6440/3 sk. No: 16/B Atakent Karşıyaka İzmir

(Eski Tansaş şimdi MİGROS önündeki sokakta-- Vedat Kuaför-Çilingir Adem arasında)....

ACİL DURUMLAR DIŞINDA randevu almanızı rica ederiz. Randevu alırken yol bilgisi de sorabilirsiniz.

Telefon:(232) 33 727 33 

Guineapigler sosyal hayvanlardır

guineapig_sosyalDaha öncede bir çok defalar bahsettiğim gibi köpekler dışarıda gezdirilerek sosyalleşirler. Kedilere evde arkadaşı her zaman tavsiye ediyorum. Çünkü yaşadıkları alanlarda sosyalleşirler. Guinea piglerde aynı kediler gibi tek beslenmemesi gereken hayvanlardır. Çünkü diğer guinea piglerle çok çeşitli oyunlar oynarlar ve dostluklar kurarlar. Ayrıca muhabbet kuşu vb kuşların evcilleşmesi ve konuşabilmesi için tek beslenmesi gerekirken guinea pigler yeterince ilgi gösterildiği sürece birkaç tanesini bile birlikte beslediğinizde çok kolaylıkla evcilleşirler ve tek beslenenler kadar size alışırlar. Yalnız guinea piglerde sürekli yavrulamanın olmaması için evde birlikte yaşayacak guinea piglerin aynın cinsiyetten olması gerekmektedir. Ya 2 erkek veya 2 dişi veya daha fazla dişi bir arada çok mutlu kendilerini yalnız hissetmeden yaşayabilir

Kedinin bıyıkları ne işe yarar?

alt

Kedinizin yüzünü incelediğinizde üst dudakları üzerinde birkaç sıra halinde çıkan kalın uzun genelde siyah kılları görebilirsiniz. Duyu organı olarak gözler, kulaklar ve dil kadar önemli olan bu kıllara kedinin bıyıkları diyoruz. Bu duyarlı kılar tırnaklar ve diğer tüyler gibi yenilenebilirler ama asla çekiştirilmemeli ve kesilmemelidir. Kedi bıyıkları deriye diğer kılarda çok daha derin köklerle ve kan damarlarından zengin olarak bağlanır.

Devamını oku...

Kene pire mevsimine dikkat

alt

Havaların ısınması ile birlikte geçen sene yaz sonu bırakılan yumurtalardan çıkan kene ve pireler evcil hayvanlarımıza saldırmaya başladılar.

Kene ve pireler en fazla ilkbaharda faaliyet gösterirler ve önlem alınmazsa devam eden yaz aylarında çok daha fazla üreyebilirler.

Bu parazitlerin ortak özelliği evcil hayvanımız üzerinde belli dönemlerde bulunmalarıdır. Büyüdükçe hayvanın üzerinden düşüp kuytu bir çatlakta kabuk değiştirdikten sonra ya aynı hayvana yada o sırada en yakında olan başka bir hayvana geçer. Yumurtlamak içinde aynı şekilde köpek veya kedinin üzerinden düşmek zorundadır.

İşte bu parazitlerin bu dönemlerini dikkate alırsak korunmak uygulayabileceğiniz en iyi ilaçlar enseden damla veya sprey şeklinde kullanılan etkisi bir süre devam eden ilaçlardır. Bu tip ilaçlarla doğru dozda ilaçlanan köpek ve kediler pireye karşı 1-5-2 ay, keneye karşı ise 1 ay korunurlar. Unutmayın artık keneler sadece kan emerek zarar vermemektedir, taşıdıkları hastalıklar nedeniyle hem evcil dostumuzu hem de bizi risk altında bırakmaktadır. İlaç uygulanan bir köpek veya kedi üzerinde asla parazit barınmaz. Lütfen evcil hayvanınızda bu parazitleri görmeden önce ilaçla önlemini alınız.

replika rolex