Guinea Pigler ve Çocuklar

alt

Çocuklar ve guinea pigler mükemmel arkadaş olabilirler. Ama kendinize sormanız gereken soru, çocuğunuz guinea pigi doğru tutmayı öğrenebilecek kadar büyük mü ve ona saygılı davranacak mı? Bunlar küçük hayvanlar ve kolayca incinebilirler. Çok küçük çocukların guinea pigleri doğru bir şekilde tutulması gerektiğini ve yetişkin birinin gözetiminde olmadan eline almaması gerektiğini anlamalarını bekleyemeyiz.

Sorumluluk sahibi daha büyük çocuklarsa guinea pig bakımında daha fazla rol üstlenebilirler. Ama guinea pig in sorumluluğu hala sizdedir, çocuğunuzun alırken ne söz verdiği önemli değildir. Yaşam süresi yedi yıl olan guinea piglere, çok çok iyi niyetli oldu ğunu düşünsek de, bir çocuğun gerektiği kadar dikkatli yaklaşması beklenmemelidir. Gerçi bir ebeveyn, çocuğunun evcil bir hayvanın tüm sorumluluğunu üstlenmesini beklememelidir ki guinea pigin günlük işleriyle ilgilenmek hayvanın hayatında ailenin tüm fertlerinin bir yere sahip olmasının bir yoludur. Çocuğunuzun olgunluğunu göz önünde bulundurarak, ona bazı görevler belirleyin. Her ne kadar guinea pigler çocuklar için uygun evcil hayvanlar olarak görülse de, her yaştaki çocuk gine pigin bakımı için gerekli sorumluluğu alamaz. Küçük bir çocuk guinea pige her gün birkaç sefer bazı ikramlar verebilirken (meyve ve sebze gibi), daha büyük bir çocuk gine pigin yemlerini koyup tatlı su kabının dolu olup olmadığını kontrol edebilir.

Guinea piginizi sadece izlemek bile çok eğlenceli olabilir. Çocuğunuzun sorumluluğu ne olursa olsun, bitirdiği iş için onu övün. Guinea pigi çocuğunuzun sakınacağı bir nesneye dönüştürmek istemezsiniz. Ve şunu unutmayın, guinea pigin iyi olduğunu gözlemlemek için sürekli orada olmalısınız. Hiçbir çocuğa yetişkin gözetimi olmadan bir hayvanın sorumluluğu verilmemelidir. Çocukların guinea pigte olabilecek hastalıkları tanımlaması ya da guinea pigin iyi olup olmadığını muhakeme etmesi beklenemez. Bir yetişkin evcil hayvanın sürekli bakımını üstlenmeli, eğer çocuk görevlerini unutursa, onun yerine bunları yapmalıdır.

Aksi durumda, çocuğunuza sorumluluk öğreteyim derken çaresiz guinea piginize acı çektirirsiniz.

Guinea pigin bakımına yardım etmenin yanında, çocuklar bu hayvanlarla eğlenebilirde. Çocuğunuz boş tuvalet kağıdı rulolarını, kağıt kutuları diğer güvenli nesneleri kullanarak guinea piginiz için oyuncaklar yapabilirler. Bırakın çocuklarınız hayal gücünü kullansın

Diğer bir guinea pig eğlencesiyse sadece onları gözlemlemektir.

Çocuğunuzun Arkadaşları

Çocuğunuz guinea pigle dikkatli ve kibar bir şekilde ilgilenebilecek kadar olgun olsa da, arkadaşlarının da olacağından emin olun . Çocuğunuz evcil hayvanını arkadaşlarına göstermek istediğinde, onlara genel hayvan ve belirli kemirgen davranışlarını öğrenmesi için anlatmak ve göstermek için orada olun.

Bu çocuğunuzun öğrenmesi ve sorumluk almasının güzel bir yoludur. Çocuğunuzun evcil hayvanıyla ilgilenmesi için diğer bir yolsa bir Mavipet Guinea Pig Bakım Programına katılmasıdır. Bu programla ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Çok küçük çocuklar da guinea pigle müthiş eğlenceli zaman geçirebilir, tabi ki bir büyüğün gözetimi altında olmalılar. Bir guinea pig, çocuklara diğer canlılara saygı göstermeyi öğretmek için en mükemmel bir yoldur. Evcil hayvanları guinea piglerine nasıl nazik olacaklarını gösterin. Bırakın guinea piglerini yerde sevsinler, ama onu ellerine almalarına müsaade etmeyin. Küçük çocuklar ürkebilir ya da sabırsızlanabilir veya sadece guinea pigi doğru tutmayı beceremez. Bunun sonucunda guinea pig düşüp yaralanabilir. Bunun yerine guinea pigi siz tutabilir ve çocuğunuzun böylece sevmesini sağlayabilirsiniz

replika rolex