Kışın şehir ve yaban hayvanlarına destek

Kışın şehirlerde ve doğada yaşayan hayvanların yiyecek ihtiyacını karşılayarak onlara destek olmalıyız.

En başta balkonlarımızın uçan dostları kuşlar hepimizin mutfağında olan yiyeceklerden harika bir kış mönüsü hazırlayabiliriz.

Ufalanmış bayat ekmek, pirinç, bulgur karışımından oluşan yemleri gazete üzerine veya derin olmayan kaplara koyduktan sonra balkonlarımıza bırakırsak, özellikle sabah saatlerinde ve akşamları bu yemlere üşüşen serçe, kumru ve güvercin vb kuşları seyretmenin tadına doyamazsınız.

Geçtiğimiz günlerde doğada yaban hayvanlarına destek anlamında medyaya yansıyan harika bir haberi okumak beni çok mutlu etti. Bu haberde Spil dağındaki yılkı atlar ve diğer yaban hayvanlarına düzenli uygun yemleme yapılarak zor kış şartlarını atlatmalarına destek olunduğu anlatılıyordu. Manisa'ya Spil dağından inen yılkı atları ile ilgili daha önce yapılan haber de atların bu hareketinin nereden kaynaklandığını açıklarken özellikle soğuk ve çetin geçen kış aylarında aç kalma sonucu atların ve diğer yaban hayvanlarının mecburen yiyecek bulabilmek için şehirlere inebildiklerini anlatmıştım. Bu açıklamalar ve haberden sonra Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Rahmi Bayrak'ın gerekli önlemleri alarak hayvanlara destek anlamında harika bir çalışma başlattığını öğrenmek beni ve diğer hayvan sever duyarlı vatandaşları çok mutlu etti. Müdürümüzü bu güzel ve gerekli desteği vermesi nedeniyle kutluyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi Tüm doğadaki hayvanlar bizim doğal hazinelerimizdir ve korunması gerekmektedir. Spil Dağı için de yılkı atlarının tarihi ve turistik değerleri ölçülemeyecek kadar yüksektir. Kendi sesleri ve savunmaları olmayan tüm hayvanlar adına haberi yapan gazetenize ve hayvanlara bu zor şartlarda destek veren Müdürümüze tekrar teşekkür ediyorum.

replika rolex